Testování

Vážení rodiče,

jak víte, děti se teď budou každé pondělí testovat antigenními testy. Stejným způsobem, který už znáte z minula. Pokud dítě bude v pondělí chybět, otestuje se hned při svém nástupu do školy. Podle posledních pokynů máme při pondělním testování postupovat takto:

1. Pokud bude dítě pozitivně testováno ve škole antigenním testem, jsme povinni informovat o tom hygienickou stanici.

2. Máme sestavit seznam dětí nebo žáků, se kterými bylo dítě v kontaktu dva dny před testováním.

3. Pokud je dítě pozitivně testované i PCR testem, zůstává v karanténě.

4. Vzhledem k tomu, že se testuje v pondělí, tedy po dvou volných víkendových dnech, rizikový kontakt ve třídě tak nenastává. To znamená, že třída do karantény nemusí.

5. Znovu prosíme rodiče, aby do školy neposílali děti s příznaky onemocnění (rýma, kašel, teplota, bolest hlavy).

Děkujeme vám, že dodržujete všechna opatření, která jsme zavedli u nás ve škole a doufáme, že brzy nastanou příjemnější časy.

Martin Košnar