Pokyny ke karanténnímu opatření

Vážení zákonní zástupci,

máme nemilou povinnost oznámit vám, že žáci z těchto tříd (1.B, 3.A, 4.B, 7.AB chlapci, 8.) se dostali do kontaktu s covid pozitivní osobou.

Na tomto základě bylo KHS rozhodnuto o nařízení karantény pro níže uvedené třídy z důvodu výskytu rizikového kontaktu v dané třídě.

Pokyny ke karanténnímu opatření (vydáno KHS):

Osoby v kontaktu s covid pozitivní osobou mohou nyní využít zkrácené doby karantény – na dobu 7 dní od kontaktu s pozitivně otestovanou osobou (pouze ale s podmínkou, že mezi 5. – 7. dnem podstoupí dotyčná osoba v rizikovém kontaktu kontrolní PCR test.

Bez negativního výsledku testu není možné návrat do školy.

Pokud osoba test nepodstoupí do 10. dne od kontaktu, je karanténa na klasických 14 dní.

Osoby v rizikovém kontaktu jsou osoby neočkované nebo ty, které nemají prodělané onemocnění Covid-19 v posledních 180 dnech. Očkované osoby či osoby po prodělaném onemocnění, pokud jsou bez potíží, nemají karanténu nařízenu.

Pokyny:

– nechte vaše dítě doma

– můžete objednat termín na PCR test : 5.-7. den od 1.kontaktu vašeho dítěte s pozitivním osobou (ne dříve, ničemu to nepomůže)

– zachovejte klid a čekejte. Zatím nikam nevolejte.

– když je vaše dítě tzv. vytrasované, bude vás kontaktovat KHS, která v pondělí 29.11. obdrží od školy kontakty.

Zároveň připomínáme, že pro osoby do 18 let jsou poskytovány PCR testy zdarma.

O výuce během karantény budete informováni třídními učiteli a jednotlivými vyučujícími.