Dodržování konzultačních hodin

Vážení rodiče,škola musí zajistit nejen vzdělávání vašich dětí, ale i jejich naprostou bezpečnost. Zároveň musíme zajistit i klidné a bezpečné prostředí pro své zaměstnance. Nepůjde to bez důsledných opatření, které budeme muset dodržovat. Nechceme nikomu zabraňovat ve vstupu do školy. Jen chceme, aby vaše návštěvy byly předem ohlášené a naplánované. Po našich zkušenostech, ale i po zkušenostech v jiných školách v Evropě a na celém světě, není opravdu možné, aby se po škole kdokoliv pohyboval bez kontroly a bez předchozího ohlášení. Opatření budou následující:

a) Musíte naprosto důsledně dodržovat konzultační hodiny. Ty jsou zveřejněné na stránkách školy a budou zveřejněné i na Facebooku. Bude je mít i paní u vchodu a bude se řídit podle nich. Nikdo z rodičů nebude vpuštěný do školy mimo konzultační hodinu, nebo předem domluvenou schůzku.

b) Schůzky budou vždy domluvené dopředu i v konzultačních hodinách na konkrétní čas. Pokud někdo nepřijde ve stanovenou dobu, schůzka se automaticky zruší.

c) Mimo třídní schůzky bude vždy zajištěn doprovod dospělé osoby při příchodu i při odchodu ze školy. Pokud to bude možné, při smluvené schůzce si vyzvednou učitelé rodiče dole u vchodu osobně.

d) Potvrzení o studiu budou nosit vyplněné hlavně žáci, není nutné, aby s tím chodili rodiče. Ti, kteří si přejí tuto záležitost vyřídit osobně, přijdou v úředních hodinách ekonomického oddělení.

e) Při placení obědů odvede rodiče paní vrátná do kuchyně a po zaplacení hned odchází ze školy. Od rodičů družinových dětí vybírá peníze ráno pí družinářka u vchodu. Vždy tam stojí.

f) Nechoďte s dětmi do šatny a do vestibulu. Jsou velké, hravě vše zvládnou a když ne, pomohou si navzájem. Může pomoci i dozor, školník, uklízečky i paní u vchodu. Nečekejte ani ve vestibulu. Ve vestibulu bude umožněno přečkat dětem, které zůstávají na odpolední vyučování. Věřte, že vše děláme v rámci bezpečnosti nás všech a hlavně dětí.